Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Nis sot “Eurovision 2023″/ Familja Kelmendi mungon në prova, s’kishin pasaportë shqiptare

Nis sot “Eurovision 2023″/ Familja Kelmendi mungon në prova,

Starton sonte në mbrëmje Eurovision 2023, ngjarja më e njohur e këngës në botë.

Pas fitores së Ukrainës vitin e kaluar dhe pamundësisë për të pritur ngjarjen për shkak të pushtimit nga Rusia, edicioni i këtij viti do të mbahet në Liverpool Arena, në Mbretërinë e Bashkuar.

Siç ka ndodhur që nga viti 2008 për shkak të numrit të madh të pjesëmarrësve, “Eurosong” përbëhet nga tri mbrëmje; dy gjysmëfinalet 9 dhe 11 maj dhe në fund nata finale më 13 maj.

Emri i finlandezit Käärijä ka qenë prej ditësh në krye të top listave dhe sot, sipas eurovisionworld.com, ai është në vendin e dytë pas Loreen dhe ‘Tattoo’. Käärijä do të këndojë i fundit në gjysmëfinalen e sotme dhe kualifikimi i tij është pothuajse një përfundim i paramenduar.

Mes 37 konkurrentësh, Shqipëria do të përfaqësohet nga këngëtarja Albina Kelmendi dhe familja e saj me këngën “Duje” në gjysmëfinalen e dytë të “Eurovision”. Në një kohë kur duhet të kryenin provat e performancës së tyre, familja Kelmendi nuk ka mundur të udhëtojë drejt Britanisë. Shkak është bërë mospajisja me pasaportë shqiptare, edhe pse po përfaqësojnë vendin tonë në Eurovizion. /Top Channel/

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore