Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Eneda Tarifa, këngëtarja që po ndez “Portokalli” çdo të dielë

Eneda Tarifa, këngëtarja që po ndez “Portokalli”

Eneda Tarifa përveç se një prej këngëtarëve më të vlerësuara, me rikthimin e saj si moderatore në Portokalli e ka ndezur më shumë këtë spektakël.

Pas një periudhe shkëputjeje, ajo që prej fillimit të sezonit të ri të spektaklit të humorit më të dashur të shqiptarëve, duke u rikthyer në krah të Salsano Rrapin, kanë bërë një punë shumë të mirë.

Shpeshherë atë e kemi parë jo vetëm në rolin e prezantueses në Portokalli, por edhe në rolin e aktores, duke treaguar se e kryen më së miri.

Por zhanri kryesor ku spikat Tarifa është kënga, ku nëpërmjet performancave të saj, e ndez jo pak herë atmosferën e “Portokalli”.

Këngëtarja e mirënjohur realizoi projektin e saj duke publikuar së fundmi këngën “Dashuri siberiane”, një poezi që ka si autore Drita Çomon, kompozim i Edmond Rraptit, duke na dhënë një lloj të ri të zhanrit të muzikës së lehtë shqiptare, dhe na ofruar kështu një performancë tejet të veçantë.

Tarifa e drejtoi “Portokalli” së bashku me moderatorin Salsano Rrapi për gjashtë vite me radhë, më pas ajo u largua. Në shtator të 2020, këngëtarja u rikthye në “shtëpinë e saj” në emisionin “Portokalli”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eneda Tarifa (@enedatarifa)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore