Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Ndarja nga jeta e Kujtim Prodanit/ Eneda Tarifa zbulon pengun e tij: E kishte pikë në zemër

Ndarja nga jeta e Kujtim Prodanit/ Eneda Tarifa zbulon pengun e tij: E kishte

Kantautori i njohur, Kujtim Prodani, nuk e mposhti dot betejën me Covid-19. Ai u shua këtë të mërkurë në moshën 57-vjeçare, pasi kishte disa ditë i shtruar në spitalin Shefqet Ndroqi.

Kujtim Prodani ka qenë ndër të parët artistë që në prill të këtij viti i kushtoi një këngë virusit që i mori jetën. Ju flet Corona quhej kënga me lirikë të Persida Asllanit.

Ditën e sotme emisioni “Shqipëria Live” i kushtoi disa minuta Kujtim Prodanit, ku miq dhe kolegë e kujtuan artistin e njohur.

Ndarja nga jeta e Kujtim Prodanit/ Eneda Tarifa zbulon pengun e tij: E kishte

Në një lidhje “Skype” ishte këngëtarja e njohur, Eneda Tarifa, e cila tregoi se Kujtimi ka shkuar nga kjo botë me një peng.

“Ne ishim në bisedime për të bërë recitalin e Anidës dhe unë kisha për të kënduar një këngë që e kam kënduar gjithmonë të Agim Prodanit. Shkpoi me një peng, por mendoj se është momenti që të mbliedhmi ne e të bëjmë një memorial për Kujtimin dhe Anitën. Ikën shumë shpejt dhe goxha afër njër-tjetrit. Kujtimi u kujdes shumë për të ëmën dhe e kishte pikë në zemër”, tha këngëtarja e njohur.

Kjo e fundit shtoi se kishin folur shpeshherë për të bërë një bahskëpunim, por për shkak të punëve të tyre nuk erdhi ky moment.

Gjithashtu Eneda tha se edhe Kujtimi kishte nervat e tij, por ishte shumë i lezetshëm. “Ka qenë shumë i mirë për t’u nxehur”, tha Eneda.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore