Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Ndahet nga jeta në moshën 86-vjeçare, "Mjeshtri i Madh "i humorit shkodran

Ndahet nga jeta në moshën 86-vjeçare, "Mjeshtri i Madh

Humoristi i njohur shkodran Paulin Preka ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare

Mjeshtri i Madh i humorit ndërroi jetë në Itali, ku jetonte prej vitesh me familjen e tij.

Paulin Preka është pjesë e asaj kaste aktorësh të mëdhenj të humorit, të cilët shënjuan emrin e tyre në historinë e artit shqiptar. Mësohet se Preka u nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë.

Preka numëron me dhjetëra role në teatër dhe kinematografi, ndërsa ka spikatur me estradën e Shkodrës në rang kombëtar dhe ndërkombëtar.

Ndahet nga jeta në moshën 86-vjeçare, "Mjeshtri i Madh

Ndahet nga jeta në moshën 86-vjeçare, "Mjeshtri i Madh

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore