Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e pallateve në Tiranë (FOTO)

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Pas 45 ditësh punë intensive dhe 2 vjet përgatitje mbyllet me sukses edhe Mural Fest 2021 organizuar nga Dekor Tirana dhe kuruar nga Helidon Doni Haliti dhe Kiriakos Losifidis.

Artistë me famë ndërkombëtare nga Gjermania, Italia, Spanja, Greqia, Indonezia, etj udhëtuan drejt Tiranës për artin e magjishëm të ngjyrave murale.  

Gjatë këtyre ditëve, artistët dhanë mesazhet e tyre përmes hapësirave të qytetit duke sjellë një energji shumë të bukur e duke lënë një muze të hapur në natyrë. Jeta e përditshme, rruga dhe historitë e saj u shkrinë me fasadat e godinave në Tiranë duke ridizajnuar hapësirat urbane dhe kthyer ato jo vetëm në pika të reja atraksioni në kryeqytet, por edhe destinacione për turistët e shumtë të huaj dhe ata vendas.

Ky event i kthyer tashmë në një traditë të bukur për kryeqytetin, është një festival ngjyrash, u mbështet nga Coca Cola Bottling,  Albania VIZart dhe Urbanact.gr.

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore