Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Lista e plotë/ Fituesit e ‘MTV Movie & TV Awards 2022’

Lista e plotë/ Fituesit e ‘MTV Movie & TV Awards 2022’

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur MTV Movie & TV Awards 2022. Ishte aktorja e famshme, Vanessa Hudgens, ajo që moderoi gjysmën e parë të natës kushtuar filmave dhe TV që u transmetua drejtpërdrejt nga ‘Barker Hangar’ në Los Angeles.

 Pasi fansat panë yjet e tyre të preferuar të merrnin çmimet për më të mirët në film dhe televizion, Tayshia Adams i ‘Bachelor-it’ mori përsipër pjesa e dytë të shfaqjes së çmimeve që filloi në orën 22:00 për të nderuar yjet e relity-showt.

Prezantuesit e natës përfshinin të famshëm si Chris Evans, Awkwafina, Rebel Wilson, Billy Eichner, Jenna Ortega, Jay Ellis dhe Sydney Sweeney.

Nga ana tjetër, ‘Spider-Man: No Way Home’ ishte projekti më i nominuar i natës me gjithsej shtatë nominime, i ndjekur nga ‘Euphoria’ me gjashtë nominime dhe ‘The Batman’ me katër nominime.

‘MTV Movie & TV Awards 2022’ prezantoi gjithashtu dy kategori të reja: ‘Kënga më e mirë’ dhe ‘Here for the Hookup’. Gjatë natës u nderua edhe Jack Black, duke marrë çmimin ‘Comedic Genius’.

Ja lista e plotë e fituesve:

Best Movie

FITUES/E: Spider-Man: No Way Home

Scream

Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings

Dune

The Adam Project

The Batman

Best Show

FITUES/E: Euphoria
Inventing Anna
Loki
Squid Game
Ted Lasso
Yellowstone

Best Performance in a Movie

FITUES/E: Tom Holland – Spider-Man: No Way Home 
Robert Pattinson – The Batman
Sandra Bullock – The Lost City
Timothée Chalamet – Dune
Lady Gaga – House Of Gucci

Best Performance in a Show

FITUES/E: Zendaya – Euphoria
Kelly Reilly – Yellowstone
Lily James – Pam & Tommy
Sydney Sweeney – Euphoria
Amanda Seyfried – The Dropout

Best Hero

FITUES/E: Scarlett Johansson – Black Widow
Oscar Isaac – Moon Knight
Daniel Craig – No Time to Die 
Simu Liu – Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Tom Holland – Spider-Man: No Way Home 

Best Villain

FITUES/E: Daniel Radcliffe – The Lost City
Colin Farrell – The Batman
James Jude Courtney – Halloween Kills
Victoria Pedretti – You
Willem Dafoe – Spider-Man: No Way Home

Best Kiss

FITUES/E: Poopies & the snake – Jackass Forever
Lily Collins & Lucien Laviscount – Emily in Paris
Hunter Schafer & Dominic Fike – Euphoria
Robert Pattinson & Zoë Kravitz – The Batman
Tom Holland & Zendaya – Spider-Man: No Way Home 

Best Comedic Performance

FITUES/E: Ryan Reynolds – Free Guy
John Cena – Peacemaker
Johnny Knoxville – Jackass Forever
Megan Stalter – Hacks
Brett Goldstein – Ted Lasso 

Breakthrough Performance

FITUES/E: Sophia Di Martino – Loki 
Ariana DeBose – West Side Story
Hannah Einbinder – Hacks
Jung Ho-yeon – Squid Game
Alana Haim – Licorice Pizza 

Best Fight—Scripted

FITUES/E: Cassie vs. Maddy – Euphoria
Black Widow vs. Widows – Black Widow
Guy vs. Dude – Free Guy
Shang-Chi bus fight – Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Spider-Men end battle – Spider-Man: No Way Home 

Best Team

FITUES/E: Loki – Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Owen Wilson
Only Murders in the Building – Selena Gomez, Steve Martin, Martin Short
Spider-Man: No Way Home – Tom Holland, Andrew Garfield, Tobey Maguire
The Adam Project – Ryan Reynolds, Walker Scobell
The Lost City – Sandra Bullock, Channing Tatum, Brad Pitt

Here for the Hookup

FITUES/E: Euphoria
Never Have I Ever
Pam & Tommy
Sex/Life
Sex Lives of College Girls 

Best Song

FITUES/E: “On My Way (Marry Me)” – Jennifer Lopez / Marry Me
“Just Look Up” – Ariana Grande & Kid Cudi / Don’t Look Up
“Little Star” – Dominic Fike / Euphoria
“Here I Am (Singing My Way Home)” – Jennifer Hudson / Respect
“We Don’t Talk About Bruno” – Encanto Cast / Encanto

Best Docu-Reality Series

FITUES/E: Selling Sunset
Love & Hip Hop: Atlanta
Jersey Shore: Family Vacation
Summer House
The Real Housewives of Beverly Hills

Best Competition Series

FITUES/E: RuPaul’s Drag Race
Dancing with the Stars
American Idol
The Challenge: Spies, Lies & Allies
The Masked Singer

Best Lifestyle Show

FITUES/E: Selena + Chef
Dr. Pimple Popper
Making It
Bar Rescue
Queer Eye 

Best New Unscripted Series

FITUES/E: The D’Amelio Show 
Teen Mom: Family Reunion
Hart to Heart
The Real Housewives Ultimate Girls Trip
Queen of the Universe 

Best Reality Star (brought to you by SONIC® Drive-In)

FITUES/E: Chrishell Stause – Selling Sunset
Chris “CT” Tamburello – The Challenge
Lindsay Hubbard – Summer House
Teresa Giudice – The Real Housewives of New Jersey
Willow Pill – RuPaul’s Drag Race Season 14 

Best Reality Romance

FITUES/E: Loren & Alexei Brovarnik – Loren & Alexei: After the 90 Days
Joe Amabile & Serena Pitt – Bachelor in Paradise
Nany Gonzalez & Kaycee Clark – The Challenge: Spies, Lies & Allies
Tom Sandoval & Ariana Madix – Vanderpump Rules
Yandy & Mendeecees – Love & Hip Hop: Atlanta

Best Talk/Topical Show

FITUES/E: The Tonight Show Starring Jimmy Fallon
The Drew Barrymore Show
The Kelly Clarkson Show
The Late Show with Stephen Colbert
The Daily Show with Trevor Noah

Best Host

FITUES/E: Kelly Clarkson – The Kelly Clarkson Show
Gordon Ramsay – MasterChef
Charlamagne Tha God – Tha God’s Honest Truth
Rob Dyrdek – Ridiculousness
RuPaul – RuPaul’s Drag Race 

Breakthrough Social Star

FITUES/E: Bella Poarch – @bellapoarch on TikTok
Benito Skinner – @bennydrama7 on Instagram
Caleb Hearon – @calebsaysthings on Twitter
Khaby Lame – @khabylame on TikTok
Megan Stalter – @megstalter on Instagram

Best Fight—Unscripted

FITUES/E: Bosco vs. Lady Camden – RuPaul’s Drag Race
Candiace Dillard Bassett vs. Mia Thornton – Salad toss fight – The Real Housewives of Potomac
Christine Quinn vs. Chrishell Stause – Selling Sunset
Danielle Olivera vs. Ciara Miller vs. Lindsay Hubbard– Summer House
Margaret Josephs vs. Teresa Giudice – The Real Housewives of New Jersey  

Best Reality Return

FITUES/E: Paris Hilton – Cooking with Paris & Paris in Love
Kylie Sonique Love – RuPaul’s Drag Race All Stars
Bethenny Frankel – The Big Shot with Bethenny
Sher – Ex on the Beach
Tami Roman – The Real World Homecoming: Los Angeles 

Best Music Documentary

FITUES/E: Olivia Rodrigo: driving home 2 u (a SOUR film).
Jeen-yuhs: A Kanye Trilogy
Oasis Knebworth 1996
JANET JACKSON
The Beatles: Get Back

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore