Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Lista e plotë e fituesve të “Emmy Awards”, kurorën e çmimeve e mori...

Lista e plotë e fituesve të “Emmy Awards”, kurorën e

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur ceremonia e 73-të e çmimeve “Emmy Awards 2021”. Eventi i madh dhe i rëndësishëm u zhvillua në Los Angeles dhe u transmetua drejtpërdrejtë në CBS dhe “Paramount”.

Yjet nga bota e televizionit u përpoqën që të arrinin dhe të merrnin në shtëpi çmime të rëndësishme.

Seriali komedi-dramë, “Ted Lasso” i “Apple Tv+” ishte i nominuar në 13 çmime dhe arriti që të fitonte vetëm katër prej tyre. Nga ana tjetër, seriali i “Netflix”, “Th Crown” kishte 11 nominime dhe arriti që të dërgonte në shtëpi 7 prej tyre, duke rezultuar një ndër më të suksesshmit.

Për më tepër shikoni listën e plotë të fituesve në eventin e rëndësishëm të “Emmy Awards 2021:

Aktori kryesor në seriale dhe filma televiziv

Ewan McGregor, ”Halston”

Aktorja kryesore në seriale dhe filma televiziv

Kate Winslet, ”Mare Of Easttown”

Aktori dytësor në seriale dhe filma

Evan Peters, ”Mare Of Easttown”

Aktorja dytësore në seriale dhe filma

Julianne Nicholso, ”Mare Of Easttown”

Aktori kryesor në serinë komedi

Jason Sudeikis, ”Ted Lasso”

Aktorja kryesore në serinë komedi

Jean Smart, ”Hacks”

Aktori dytësor në serinë komedi

Brett Goldstein, ”Ted Lasson”

Aktorja dytësore në serinë komedi

Hannah Waddingham, ”Ted Lasso”

Aktori kryesor në serinë dramë

Josh O’Connor, ”The Crown”

Aktorja në serinë dramë

Olivia Colman, ”The Crown”

Aktori dytësor në serinë dramë

Tobias Menzies, ”The Crown”

Aktorja dytësore në serinë dramë

Gilliam Anderson, ”The Crown”

”Show” më i mirë

”RuPaul’s Drag Race”

Serialet e jashtëzakonshme me biseda

”Last Week Tonight With John Oliver”

Seri të jashtëzakonshme të kufizuara

”The Queen’s Gambit”

Seria më e mirë komedi

”Ted Lasso”

Seria më e mirë dramë

”The Crown”

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore