Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

LAJM I FUNDIT/ Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar

LAJM I FUNDIT/ Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga

Ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçari aktori i njohur, Andon Qesari. Ai u nda nga jeta pas një sëmundje të gjatë, e cila e kishte rënduar shumë në vitin e fundit.

Ka qenë djali i tij, Redon Qesari, ai që ka bërë të ditur lajmin e hidhur. Përmes një postimi në rrjetet sociale ai shkruan se babai ka lënë një trashëgimi të çmuar.

Postimi i Redon Qesarit:

Të dashur miq e të njohur,

Sot në mëngjes, pas një sëmundje të gjatë, e cila e kishte rënduar dhe sfilitur shumë në vitin e fundit, i dashuri babai im ANDON QESARI u nda nga jeta në moshën 78-vjeçare.

Dashuria e Tij e pamat për ne, familjarët dhe njerëzit e tij të afërt, përpjekjet për të na dhënë një jetë me dinjitet dhe begati, pasioni i vyer artistik që e shoqëroi gjatë gjithë jetës dhe shënoi një karrierë të paharrueshme në teatrin shqiptar dhe studimin e artit, humori i hollë që e spikaste, janë trashëgimi më i çmuar që na la.

Të dua Ba’ dhe mirupafshim në një jetë më të mirë…

LAJM I FUNDIT/ Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore