Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

“Ky çmim do të jetë një nga më të rëndësishmit në jetën time”/ Ronela Hajati shpallet fituese e Festivalit të Këngës (FOTO)

“Ky çmim do të jetë një nga më të

Mbrëmjen  e djeshme ishte nata finale e Festivalit të Këngës në Radio-Televizionin Shqiptar. Pikërisht mbrëmë u shpall fituesi i festivalit që më pas do të na përfaqësojë në Torino për “Eurovision 2022”.

Ronela Hajati ishte këngëtarja që rrëmbeu çmimin e parë me këngë që mban titullin “Sekreti”. Ndërsa çmimi i dytë shkoi për një nga pretendentët kryesorë, Alban Ramosaj me këngën “Theje”.

Nga ana tjetër, çmimi i tretë iu dha dy personave. Trofeu u nda midis Eldis Arrnjetit dhe Rezarta Smajës; ata ja dedikuan çmimin vendlindjes së tyre, qytetit të Shkodrës.

“Ky çmim do të jetë një nga më të

Ndërsa teksa fliste mes emocionesh pas marrjes së çmimit të parë, Ronela Hajati falënderoi bashkëpunuesit e saj, duke përmendur gjithashtu vlerësime për konkurrentin Alban Ramosaj.

“Dua të dhuroni një duartrokitje për Albanin që është një nga artistët më të mirë në Shqipëri. Ky është çmimi im i parë që unë marr dhe do të jetë një nga më të rëndësishmit në jetën time. Ky çmim i dedikohet vetëm babës tim që më shikon!

Falenderoj jurinë që më ka votuar, falenderoj RTSH, orkestrën dhe publikun që më ka dhënë shumë çmime të para në jetë”, u shpreh këngëtarja e njohur.

“Ky çmim do të jetë një nga më të

Gjithashtu Wiwibloggs ka zgjedhur fituesin, nga një sondazh i kryer në faqen e tyre. Blogu zyrtar i “Eurovision”, ka nxjerrë Ronela Hajatin fituese, me këngën e saj “Sekreti”.

Pas saj, vijnë konkretisht të renditur: Alban Ramosaj, Olimpia Smajlaj, Endri dhe Stefi, dhe Janex.

“Ky çmim do të jetë një nga më të

“Ky çmim do të jetë një nga më të

“Ky çmim do të jetë një nga më të

“Ky çmim do të jetë një nga më të

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore