Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Kusht para xhirimeve të filmave/ Sean Penn i bashkohet Sharon Stone, pro vaksinimit të detyrueshëm: Njësoj sikur...

Kusht para xhirimeve të filmave/ Sean Penn i bashkohet Sharon Stone, pro

Në shtete të ndryshme të botës po aplikohet vaksinimi i detyrueshëm, ndërsa vende të tjera po mendojnë për një dozë të tretë të vaksinave.

Ndërsa vendimet e qeverive për vaksinim të detyrueshme ka shkaktuar protesta dhe debate. Aktori i njohur i Hollivudit, Sean Penn është përfshirë në këtë debat dhe është deklaruar pro vaksinimit të detyrueshëm.

Sean Penn goditi skeptikët e vaksinave të koronavirusit ndërsa mbronte vendimin e tij për të kërkuar që ata që punonin në xhirimet e projektit të tij të fundit të vaksinoheshin.

Aktori më parë tha se nuk do të kthehej në xhirimet e serialit të Starz's Watergate "Gaslit" derisa grupi dhe ekuipazhi të provojnë se janë vaksinuar plotësisht. Edhe pse NBCUniversal siguroi që vaksinat të jenë të detyrueshme në grupin "Zona A", termi i përdorur për ata që janë afër xhirimeve, aktori jo vetëm që e vë këmbën në xhirime, por bën thirrje që pjesa tjetër e vendit të bëjë të njëjtën gjë.

Ai ka theksuar se është njësoj sikur të ndalon polici dhe të kërkon nëse ke një patentë me vete për drejtimin e makinës.  Ylli i Hollivudit shpjegoi se ai nuk sheh asnjë ndryshim midis kërkimit të vaksinimit dhe kërkesës për patentë shoferi për njerëzit që "janë në gjendje të ngasin 100 kilometra në orë me një makinë". Sidoqoftë, ai tha se ka disa të zgjedhur në vend që duhet të përjashtohen vetëm për shkak të kushteve themelore mjekësore. Me këtë thirrje ai iu bashkohet zërave të tjerë nga komuniteti i artistëve si Sharon Stone dhe Matt Damon.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore