Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Bondi i fundit i Daniel Craig / Kritika mbulon me lavde “No Time to Die”

Bondi i fundit i Daniel Craig / Kritika mbulon me lavde “No Time to

Filmi i pestë dhe i fundit i Daniel Craig për James Bond, No Time To Die, ka marrë vlerësime pozitive nga kritikët. Filmi u shfaq në Royal Albert Hall të martën, pas disa vonesave të shkaktuara nga pandemia Covid.

Në rishikimin e tij me pesë yje të filmit, Kevin Maher i The Times tha: "Është më mirë se mirë. Është madhështor”.

Shumica e kritikës ishte pozitive, megjithëse disa sugjeruan që filmi nuk e justifikoi kohëzgjatjen prej 163 minutash.

Në rishikimin e tij me pesë yje, Peter Bradshaw i The Guardian e përshkroi filmin si “epik", i cili jep "patos, aksion, dramë, komedi, thyerje zemre, tmerr, makabër dhe aksion klasik”.

"Sigurisht që është një festival i absurditetit dhe ndërlikimeve, një botë me mekanizma gjigante të komplotit", tha ai, por përfundoi se filmi në tërësi është "shumë i këndshëm dhe spektakolar".

Stephanie Zacharek e Time ishte gjerësisht pozitive në lidhje me filmin.

"Në dy orë e 43 minuta, është shumë e gjatë dhe e stërmbushur me komplot - më shumë nuk është gjithmonë më mirë", tha ajo.

"Por harrojini të gjitha. No Time To Die, pavarësisht nga të metat e tij është përshtatur në mënyrë perfekte për aktorin i cili, për mua, është Bondi më i mirë nga të gjithë", tha ajo.

No Time To Die shënon kulmin e një skenari të stërholluar që filloi me filmin e parë të Craig, Bond, Casino Royale, publikuar në 2006.

Në një rishikim tjetër me pesë yje, Robbie Collin i The Telegraph tha: "Kapitulli i fundit tmerrësisht i kënaqshëm, i përpjesëtuar me përmasa të mëdha të epokës së Craig, hedh pothuajse gjithçka që ka mbetur për të hedhur në 007 me seritë që mund të pasojë”. .

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore