Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Koronavirusi i merr jetën botuesit dhe autorit të njohur shqiptar

Koronavirusi i merr jetën botuesit dhe autorit të njohur shqiptar

Latif Ajrullai, botues dhe autor i njohur shqiptar, ka humbur betejën me koronavirusin.

Ajrullai është ndarë nga jeta ditën e sotme, ndërsa lajmin e bënë të ditur miq të tij, nëpërmjet mesazheve në rrjetet sociale, ku shprehnin hidhërimin.

“U nda nga jeta për shkak të kovid 19 Prof. Latif Ajrullai , njeriu meritor i librit “ALBAS “. I ndjeri varroset në vendlindje. MILETINË”, shkroi Ferim Nesimi.

Nuk dihet ende se prej sa kohësh Ajrullai luftonte me virusin, apo se si u rëndua gjendja e tij shëndetësore.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore