Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Koreano-jugorët "pushtojnë" botën/ Pas 'Squid Game', një tjetër serial i tyre merr fronin e Netflix

Koreano-jugorët "pushtojnë" botën/ Pas 'Squid

Një tjetër serial koreano-jugor në Netflix është bërë fenomen global brenda natës, me Hellbound që rrëzoi Squid Game si shfaqjen televizive më të ndjekur në platformën e transmetimit.

Sipas analitikës së FlixPatrol, Hellbound u bë seriali televiziv më i ndjekur në botë në Netflix më 20 nëntor, duke kryesuar vlerësimet e transmetimit në më shumë se 80 vende brenda 24 orëve nga debutimi i shfaqjes.

Seriali përqendrohet rreth veprimeve grafikisht të dhunshme të një ekipi demonësh, të cilët ndjekin mëkatarët që janë vizituar më parë nga një qenie qiellore e cila e ka informuar viktimën për datën dhe orën e vdekjes së tyre.

Krijesat gjigante i djegin viktimat e tyre dhe i dërgojnë në ferr, duke shkaktuar një shpërthim histerie publike.

Traileri i serialit, i drejtuar nga Yeon Sang-ho, u shfaq premierë në festivalin ndërkombëtar të filmit në Toronto 2021 në shtator.

Squid Game, e cila u shfaq premierë në 19 shtator, kaloi 46 ditë jo të njëpasnjëshme në vendin e parë.

Rreth 142 milionë familje në 94 vende e ndoqën serialin, i njohur gjithashtu për dhunën dhe përgjakjen e tij. Kjo ka gjeneruar rreth 900 milionë dollarë fitim për Netflix.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 
Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore