Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa nga edicioni i 76-të i festivalit më magjepsës të filmit (FOTOT)

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë, festivali më magjepsës i filmit në kalendar, rikthehet edhe një herë për edicionin e tij të 76-të.

Gjatë 11 ditëve të ardhshme, Promenade de la Croisette do të shfaqë premiera të zhurmshme nga regjisorët më të shquar të Hollivudit – duke filluar prej Martin Scorscese te Wes Anderson – dhe do të mirëpresë personazhe të famshëm të listës A në një nga tapetet e kuq më të ndjekur të industrisë.

Këtë vit, një numër aktorësh po bëjnë debutimin e tyre në Kanë – dhe mund të kërkojnë të bëjnë një hyrje të guximshme sartoriale. Jennie Kim e Blackpink do të shfaqet në tapet për herë të parë, duke promovuar rolin e saj të parë në aktrim në serialin e ri të Sam Levinson “The Idol”, premierë në festival javën e ardhshme. Ylli në ngritje Rachel Sennott – talenti kryesor i filmit të pavarur “Shiva Baby” (2020) dhe komedisë së errët të A24 “Bodies Bodies Bodies” (2022) – është një tjetër e re e pritur.

Si gjithmonë, moda në këto kontekste është një metodë komunikimi me interesa të larta. Të martën, Johnny Depp bëri paraqitjen e tij të parë në Kanë që nga gjyqi i tij i profilit të lartë për shpifje me ish-bashkëshorten Amber Heard në 2022. Depp zgjodhi një smoking të zi modest, këmishë me jakë të lartë dhe syze dielli me ngjyrë blu për pamjen e tij përballë prozhektorëve.

Për më shumë se 7 dekada, tapeti i kuq i shenjtë i Croisette ka mirëpritur yjet e nderuara të kohës dhe ikona të modës si Brigitte Bardot, Elizabeth Taylor, Princesha Diana dhe Madonna. Festimet kanë qenë prej kohësh po aq për modën sa edhe filmat – nëse asgjë, niveli i spektaklit vetëm sa është rritur.

Klikoni në galerinë më poshtë për të parë pamjet më tërheqëse të javës:

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Kanë 2023/ Pamjet shik të tapetit të kuq: Çfarë u pa

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore