Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

“Kam zgjedhur të bëj një koncert për nder të njerëzve nga vendi ku vij”, Ermal Meta jep lajmin e bukur për fansat shqiptarë

“Kam zgjedhur të bëj një koncert për nder të

Këngëtari i njohur shqiptar, Ermal Meta, ka zbuluar së fundmi një lajm të bukur për fansat shqiptarë. Duket se ai ka vendosur që të vizitojë vendin e tij dhe t’i bëjë një dhuratë shqiptarëve. E dini çfarë? Një koncert në stadiumin “Air Albania”.

“Në 29 korrik do të jem në Stadiumin Air Albania në Tiranë. Kanë kaluar 30 vjet që kur regjimi komunist ka rënë dhe ne menduam ta festonim me muzikë. Unë jam italian dhe shqiptar dhe kam zgjedhur të bëj një koncert për nder të njerëzve nga vendi ku vij, të cilët arritën të fitojnë lirinë.  Kanë ndodhur shumë gjëra vitet e fundit dhe lidhja e midis Italisë dhe Shqipërisë, dy vende të ndara nga vetëm 70 kilometra det, është e me të vërtet e bukur”, ka treguar këngëtari për mediat italiane.

Gjithashtu Meta ka zbuluar se Tirana nuk do të jetë ndalesa e vetme, pasi do të mbajë edhe koncerte të tjera.

 “Më 5 shtator unë luaj në Taormina, në Teatrin Antik. Doja të parashikoja turneun si një ngjarje unike, për të dëgjuar këngët e mia drejtpërdrejt. Mezi po pres. Ne gjithashtu do të ofrojmë një transmetim të drejtpërdrejtë, për të qenë në gjendje të shohim koncertin nga një ekran  edhe kur gjendeni në shtëpi. Më pëlqen ideja e përhapjes së saj në eter”, ka thënë këngëtari i njohur.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore