Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Kadare rikthehet në qytetin e lindjes, shijon shëtitjen në rrugët e Gjirokastrës

Kadare rikthehet në qytetin e lindjes, shijon shëtitjen në

Shkrimtari Ismail Kadare bashkëshortja e tij Helena, kanë shijuar një shëtitje në qytetin e Gjirokastrës mbrëmjen e djeshme.

Gjeniu i letrave shqipe është rikthyer në qytetin e lindjes nga ku nisi rrugëtimin e tij drejt pavdekësisë si një prej personaliteteve më të shquar të kombit të vlerësuar lart ndërkombëtarisht.

Ai është shoqëruar nga deputetja e zonës, ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro dhe kryebashkiaku i Gjirokastrës Flamur Golemi.

Kumbaro ka bërë një postim në faqen e saj zyrtare në “Facebook”, ku përcjell edhe një pasazh nga shëtitja me Kadarenë dhe bashkëshorten e tij Helena.

Kadare rikthehet në qytetin e lindjes, shijon shëtitjen në

“Kenaqesia e patregueshme e shetitjes mbremesore me shkrimtaret: Helena dhe Ismail Kadare

??Bashke me Flamur Golemin ne sokaket e Qytetit te gurte me Shkrimtarin qe i kushtoi “Kroniken” me te bukur letrare Gjirokastres se tij, Gjirokastres time, Gjirokastres sone??

Sa me pelqen kur thote: “Eshte bere Gjirokastra si Paris?” se rendesi ka si i ndjen gjerat?”, shkruan Kumbaro

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore