Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Italianët i japin lamtumirën e fundit Raffaella Carra, bashkëshorti i ikonës ka një dëshirë të fundit

Italianët i japin lamtumirën e fundit Raffaella Carra,

Mijëra njerëz dolën në rrugët e kryeqytetit italian për t’i thënë “faleminderit dhe një udhëtim të mbarë ” Raffaella Carrà, e cila u nda nga jeta ditën e hënë. humbi betejën e saj për jetën të hënën e kaluar.

Prezantuesit, punonjësit dhe gazetarët e Rai nderuan këngëtaren dhe showgirl-in e madh. Trupi me arkivol dhe shoqëruar nga makina me ngjyrë të zezë, u transportua përpara studiove kryesore të Rai, zyrave dhe të dy teatrove ku Raffaella prezantoi shfaqje pothuajse të panumërta, të suksesshme.

Duartrokitjet janë të zgjatura, emocioni është i dukshëm dhe mijëra buqeta. Romakët dolën në ballkone dhe dritare për të thënë “grazie Raffaella”.

Partneri i saj, balerini dhe regjisori Sergio Giapino, ishte shumë i ngazëllyer dhe dëshironte të qëndronte me shoferin e makinës gjatë gjithë rrugës.

Yapino u kërkoi të gjithë atyre që e donin këtë grua të veçantë të shkonin në një kishë në fshatin ose qytetin e tyre, në çdo vend, të premten në mesditë (kur varrimi do të bëhet në kishën e Santa Maria në Ara Celli në Romë) dhe ndezin një qiri ose luten.

“Raffaella Carrà është prova përfundimtare që suksesi fitohet vetëm duke punuar çdo ditë”, tha gazetari i Rai, Bruno Vespa.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore