Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

I njohur për personazhin “Tomka”, ndërron jetë aktori i njohur

I njohur për personazhin “Tomka”, ndërron jetë aktori

Ka ndërruar jetën në moshën 57-vjeçare aktori i njohur, Enea Zhegu. Ai ka mbyllur sytë përgjithmonë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Enea Zhegu ishte i njohur për rolin e tij “Tomka” te filmi me regji të Xhanfize Kekos “Tomka dhe shokët e tij”.

Ai ka qenë pjesë e disa prej filmave më të njohur shqiptar si “Lulëkuqet mbi mur”, “Njeriu me top”, “Një jetë më shumë”, etj.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore