Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Humb jetën nga tërmeti një tjetër aktor i njohur turk, VDIQ kur muri i shtëpisë u shemb (Emri+Foto)

Humb jetën nga tërmeti një tjetër aktor i njohur turk, VDIQ

Aktori turk 38-vjeçar Ahmet Kara u rrëzua përtokë kur muri i shtëpisë së tij në katin e pestë u shemb pas tërmeteve shkatërruese 7.7 dhe 7.6 në Kahramanmara.

Aktori, ndërtesa e të cilit u shemb mbi të, vdiq për shkak të humbjes së gjakut.

Kujtojmë që aktori Ahmet Kara luajti së fundmi në filmin “Princi mbi kalë të bardhë”. Filmi, xhirimet dhe montimi i të cilit kanë përfunduar, por pritet të publikohen në ditët në vijim.


Sipas autoriteteve turke tërmeti me magnitudë 7.7 ballë në lagjen Pazarc?k të Kahramanmara? ndodhi më 6 shkurt në orën 04:17. Të njëjtën ditë, në orën 13.24, në Elbistan ka ndodhur një tërmet i dytë me magnitudë 7.6 ballë.

Ndërkohë që nga njëra anë u kryen kërkim-shpëtime, nga ana tjetër, numri i personave që humbën jetën ka kaluar mbi 35 mijë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore