Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Homazhet për kolosin e muzikës Avni Mula, e bija Inva shfaqet e përlotur (FOTO)

Homazhet për kolosin e muzikës Avni Mula, e bija Inva shfaqet e

Një ditë më parë u shua në moshën 92-vjeçare kompozitori e baritoni i shquar Avni Mula. Ndërkohë ditën e sotme i jepet lamtumira e fundit, përmes homazheve që zhvillohen në Universitetin e Arteve.

Këngëtari, kompozitori i suksesshëm, autor i mjaft këngëve fituese në aktivitete muzikore kombëtare, dhe një nga themeluesit e TKOB po nderohet sot nga të afërm e miq, por edhe personalitete të ndryshme, nga arti, kultura e politika.

Ndërkohë e bija e tij , sopranoja e njohur Inva Mula është shfaqur e përlotur në homazhet në nder të babait të saj.

Homazhet për kolosin e muzikës Avni Mula, e bija Inva shfaqet e

Homazhet për kolosin e muzikës Avni Mula, e bija Inva shfaqet e

Homazhet për kolosin e muzikës Avni Mula, e bija Inva shfaqet e

Homazhet për kolosin e muzikës Avni Mula, e bija Inva shfaqet e

Homazhet për kolosin e muzikës Avni Mula, e bija Inva shfaqet e

Homazhet për kolosin e muzikës Avni Mula, e bija Inva shfaqet e

Homazhet për kolosin e muzikës Avni Mula, e bija Inva shfaqet e

Homazhet për kolosin e muzikës Avni Mula, e bija Inva shfaqet e

Homazhet për kolosin e muzikës Avni Mula, e bija Inva shfaqet e

Homazhet për kolosin e muzikës Avni Mula, e bija Inva shfaqet e

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore