Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Hidhet shorti në Eurovision, ja kur do të performojë përfaqësuesja e Shqipërisë

Hidhet shorti në Eurovision, ja kur do të performojë

Shqipëria do të përfaqësohet këtë vit në Eurovision nga Albina Kelmendi dhe do të performojë këngën “Duje”. Së fundmi është zbuluar edhe renditja se si do të këndojnë të gjithë përfaqësuesit e këtij viti.

Albina Kelmendi do të performojë në gjysmëfinalen e dytë të Eurovision më 11 maj. Festivali më i madh i këngës në Evropë do të zhvillohet në Liverpool të Britanisë së Madhe.

Hidhet shorti në Eurovision, ja kur do të performojë

Përzgjedhja e këngëtares nga Kosova për të kënduar në natën e dytë gjysmëfinale u bë gjatë shortit që u mbajt mbrëmjen e së martës.

Hidhet shorti në Eurovision, ja kur do të performojë

Shqipëria do të jetë në gjysmëfinale me Armeninë, Qipron, Danimarkën, Estonin, Greqinë, Islandën, Rumaninë, Australinë, Austrinë, Gjeorgjinë, Lituaninë, Poloninë, San Marinon dhe Slloveninë.

Eurovisioni do të mbahet më 9, 11 dhe 13 maj, në Liverpool.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore