Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

FOTO/ Një jetë kushtuar arsimit, dërgohet për në banesën e fundit intelektuali i njohur

FOTO/ Një jetë kushtuar arsimit, dërgohet për në

Ka ndërruar jetë intelektuali i mirënjohur Hiqmet Patozi. Ai lindi ne Kavajë dhe pas përfundimit të arsimit të lartë filloi të ushtronte profesionin fisnik të mësuesit ne shkollat e qytetit të Kavajës duke shërbyer një jetë të tërë në arsim.


Patozi ka një mori publikimesh për letërsinë shqipe në libra dhe punimesh shkencore.

Ai ka mbajtur disa poste drejtuese lokale dhe respektohet nga qytetarët e tij të Kavajës dhe intelektualët e vendit per kontributin e rendësishëm në arsiminin e dhjetëra brezave në këtë qytet, por edhe në kryeqytet ku drejtoi për vite të tëra Medresenë e Tiranës.

Hiqmet Patozi u dërgua sot për në banesën e fundit nga familjarët e tij, miq, të njohur, por edhe dhjetëra nxënës, të cilëve ai u ka dhënë mësim ndër vite.  

 

FOTO/ Një jetë kushtuar arsimit, dërgohet për në

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore