Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Fituese e 4 çmimeve “Golden Globes”/ Arti në zi! Ndërron jetë aktorja e famshme angleze

Fituese e 4 çmimeve “Golden Globes”/ Arti në zi!

Aktorja e njohur britanike, Angle Lansburi ka ndërruar jetë në moshën 96-vjeçare.

Aktorja, e famshme për rolet e saj ikonë në filmat Murder She Wrote, Dado McPhhe, apo dhe zërin e saj në shumë filma të animuar si Beauty and the Beast vdiq paqësisht në shtëpinë e saj në Los Anxhelos këtë të martën.

Fituese e 4 çmimeve “Golden Globes”/ Arti në zi!

Lansbury ishte më e njohur për portretizimin e saj të shkrimtares misterioze dhe detektives amatore, Jessica Fletcher në serialin dramatik të krimit amerikan, Murder She Wrote, i cili u shfaq për 12 sezone nga 1984-1996.

Për rolin e saj në program, Lansbury u nominua për dhjetë Golden Globes, duke fituar katër, së bashku me nominimet për 12 çmime Emmy, duke i dhënë asaj rekordin për nominimet më të shumta në Golden Globe dhe fiton për Aktoren më të Mirë në një serial drama televiziv dhe më shumë Emmy.

Ajo luajti po ashtu Mrs Potts në filmin e animuar të vitit 1991, Beauty and the Beast.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore