Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Filmi shqiptar “Zgjoi” zgjidhet më i miri në festivalin gjerman

Filmi shqiptar “Zgjoi” zgjidhet më i miri në festivalin

Filmi shqiptar “Zgjoi” është shpërblyer me çmimin “Die Tilda” për ‘filmin më të mirë’ në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Braunshvajg.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e filmit në një postim të shpërndarë në Facebook, ku edhe kanë shprehur falenderimet e tyre.

Edicioni i 35-të i “Braunschëeig International Film Festival” u mbajt në formatin hibrid, ku filmat u shfaqën në kinema dhe online.

Në kategorinë “New International Cinema” bashkë me “Zgjoin” ishin kandidat edhe 19 filma të tjerë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 
Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore