Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Filmi ku interpreton aktorja shqiptare “rrëmben” çmimin e madh në Festivalin e Venecias (FOTO)

Filmi ku interpreton aktorja shqiptare “rrëmben” çmimin

Çmimi i madh “Luani i Artë” në Festivalin e Venecias është fituar nga filmi francez L’évenement”, i regjisores franko-libaneze, Audrey Diwan.

Në këtë film trajtohet tema dramatike e abortit të paligjshëm, ku interpreton edhe aktorja shqiptare nga Kosova, Luana Bajrami.

Filmi ku interpreton aktorja shqiptare “rrëmben” çmimin

Ndërkohë filmi autobiografik “E stata la mano di Dio” i regjisorit italian Paolo Sorrentino, që si gjithmonë kishte në film aktorin e njohur Tony Servillo, protagonist i sukseseve të Sorrentino-s si “Il Divo” dhe “La grande bellezza” rrëmbeu çmimin special të jurisë.

Filmi ku interpreton aktorja shqiptare “rrëmben” çmimin

Përsa i përket aktorit më të mirë u shpall John Arcilla me filmin “On the job” mbi korrupsionin e politikanëve dhe kompromiset e mediave.

Ndërsa aktorja më e mirë u shpall Penelope Cruz, protagoniste e dy filmave në festival, por që triumfoi me filmin e mikut të saj Pedro Almodovar, “Madres parallelas” në rolin e një mamaje single.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore