Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

EMRI/ Ndërron jetë ylli i muzikës botërore, i mbijetuari i fundit i brezit të tij

EMRI/ Ndërron jetë ylli i muzikës botërore, i mbijetuari i

Është ndarë nga jeta para tre ditësh në moshën 87-vjeçare, ylli i muzikës botërore Jerry Lee Lewis.

Ky i fundit i cilësuar si pionieri i paprekshëm i rock ‘n’ roll-it, vdiq të premten në mëngjes.

Jerry Lee Lewis ishte i mbijetuari i fundit i një brezi interpretuesish novator që përfshinte Elvis Presley, Chuck Berry dhe Little Richard.

Ylli i muzikës vdiq në shtëpinë e tij, tha përfaqësuesi Zach Farnum në një njoftim.

Lajmi erdhi dy ditë pas publikimit të një raporti të gabuar të TMZ për vdekjen e tij, të tërhequr më vonë.

Baladat e buta u liheshin më së miri njerëzve të vjetër.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore