Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

E trishtë! VDES fituesi i çmimit Nobel për Letërsi

E trishtë! VDES fituesi i çmimit Nobel për Letërsi

Fituesi japonez i çmimit Nobel në Letërsi Kenzaburo Oe ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare, ka njoftuar botuesi i tij.

Oe, ishte një nga figurat më të rëndësishme në letërsinë moderne japoneze, i dyti japonez pas Yasunari Kawabata, që u nderua me Çmimin Nobel për Letërsinë në vitin 1994.

Puna e tij u ndikua nga letërsia franceze dhe amerikane, ndërsa temat e tij trajtojnë çështjet sociale, politike dhe probleme filozofike. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore