Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

“BET Awards 2022”, lista e plotë e fituesve

“BET Awards 2022”, lista e plotë e fituesve

Çmimet BET, të cilat vlerësojnë arritjet e komunitetit me ngjyrë në muzikë, kulturë dhe sport, u prezantuan të dielën dhe kjo është lista e fituesve:

Artistja më e mirë femër R&B/Pop

Ari Lennox

Chlöe

oja Cat

H.E.R.

Jazmine Sullivan *FITUES

Mary J. Blige

Summer Walker

Artisti më i mirë mashkull R&B/Pop

Blxst

Chris Brown

Giveon

Lucky Daye

The Weeknd *FITUES

Wizkid

Yung Bleu

Grupi më i mirë

Silk Sonic (Bruno Mars dhe Anderson Paak) *FITUES

Chlöe X Halle

City Girls

Lil Baby & Lil Durk

Migos

Young Dolph & Key Glock

Bashkëpunimi më i mirë

Wizkid feat. Justin Bieber & Tems – “Essence” *FITUES

DJ Khaled fest. Lil Baby & Lil Durk – “Every Chance I Get”

Baby Keem & Kendrick Lamar – “Family Ties

Doja Cat feat. SZA – “Kiss Me More”

Drake feat. Future & Young Thug – “Way 2 Sexy”

Bia feat. Nicki Minaj – “Whole Lotta Money (Remix)”

Artistja më e mirë e Hip Hop-it

Cardi B

Doja Cat

Latto

Megan Thee Stallion *FITUES

Nicki Minaj

Saweetie

Artisti më i mirë mashkull i hip hopit

Drake

Future

Cole
Jack Harlow

Kanye West

Kendrick Lamar *FITUES

Lil Baby

Videoja e Vitit

Baby Keem & Kendrick Lamar – “Family Ties”

Chlöe – “Have Mercy”

Doja Cat feat. SZA – “Kiss Me More”

Ari Lennox – “Pressure”

Silk Sonic (Bruno Mars & Anderson .Paak) – “Smokin Out The Window” *FITUES

Drake feat. Future & Young Thug – “Way 2 Sexy”

Regjisori i Vitit

Anderson .Paak  *FITUES

Benny Boom

Beyoncé dhe Dikayl Rimmasch

Drejtori X

Hype Williams

Missy Elliott

Artisti i ri më i mirë

Anderson .Paak a.k.a. Director .Paak *FITUES

Benny Boom

Beyoncé & Dikayl Rimmasch

Director X

Hype Williams

Missy Elliott

Albumi i Vitit

Silk Sonic (Bruno Mars & Anderson .Paak) – “An Evening with Silk Sonic” *FITUES

H.E.R. – “Back of My Mind”

Tyler, the Creator – “Call Me If You Get Lost”

Drake – “Certified Lover Boy”

Kanye West – “Donda”

Jazmine Sullivan – “Heaux Tales, Mo’ Tales: The Deluxe”

Doja Cat – “Planet Her”

Kënga më Inspiruese

Marvin Sapp – “All In Your Hands”

Kanye West – “Come to Life”

Kelly Price – “Grace”

Fred Hammond – “Hallelujah”

H.E.R. & Tauren Wells – “Hold Us Together (Hope Mix)”

Election Worship & Maverick City Music – “Jireh”

Lil Baby X Kirk Franklin – “We Win” *FITUES

Akti më i mirë ndërkombëtar

Dave (UK)

Dinos (France)

Fally Ipupa (DRC)

Fireboy DML (Nigeria)

Little Simz (UK)

Ludmilla (Brazil)

Major League DJZ (South Africa)

Tayc (France)

Tems (Nigeria) *FITUES

Filmi më i mirë

“Candyman”

“King Richard” *FITUES

“Respect”

“Space Jam: A New Legacy”

“Summer of Soul”

“The Harder They Fall”

Aktori më i mirë

Adrian Holmes – “Bel-Air”

Anthony Anderson – “Black-ish”

Damson Idris – “Snowfall”

Denzel Washington – “The Tragedy of Macbeth”

Forest Whitaker – “Respect” / “Godfather of Harlem”

Jabari Banks – “Bel-Air”

Sterling K. Brown – “This Is Us”

Will Smith – “King Richard” *FITUES

Aktorja më e mirë

Aunjanue Ellis – “King Richard”

Coco Jones – “Bel-Air”

Issa Rae – “Insecure”

Jennifer Hudson – “Respect”

Mary J. Blige – “Power Book II: Ghost”

Queen Latifah – “The Equalizer”

Quinta Brunson – “Abbott Elementary”

Regina King – “The Harder They Fal”

Zendaya – “Euphoria” / “Spider-Man: No Way Home” *FITUES

Çmimi i Yjeve të Rinj

Akira Akbar

Demi Singleton

Miles Brown

Saniyya Sidney

Storm Reid

Marsai Martin *FITUES

Çmimin Sportiste e Vitit

Brittney Griner

Candace Parker

Naomi Osaka *FITUES

Serena Williams

Sha’Carri Richardson

Simone Biles

Çmimi Sportisti i Vitit

Aaron Donald

Bubba Wallace

Giannis Antetokounmpo

Ja Morant

LeBron James

Stephen Curry *FITUES

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore