Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Artisti misterioz “luftë” kundër politikanëve dhe figurave të shquara përmes artit në rrugë (FOTO)

Artisti misterioz “luftë” kundër politikanëve dhe

“Jo, piktura nuk është bërë për të dekoruar apartamente; është një instrument sulmues dhe mbrojtës i luftës kundër armikut”, thoshte dikur Pablo Picasso.

Historia ofron shumë histori të artistëve që i kanë tërhequr njerëzit në pushtet para pasqyrës për një introspeksion shumë të nevojshëm, duke revolucionuar mënyrën se si ne mendojmë për çështjet.

Artisti misterioz “luftë” kundër politikanëve dhe

Një artist rrugësh në Indi zhvillon një “luftë” kundër politikanëve dhe figurave të shquara në vend, përmes artit në rrugë. Askush nuk mund ta konfirmojë se kush është artisti, pasi ai ose ajo dëshiron që të qëndrojë misterioz dhe në rrjetet sociale mban emrin “Tyler”, pseudonim që mendohet se lidhet me romanin dhe filmin “Fight Club”.

Personi në fjalë krahasohet me superheroin legjendar të mbishkrimeve, Banksy, një artist britanil i famshëm po anonim, i njohur për mesazhet befasuese rebele dhe politike përmes përdorimit të artit në rrugë.

Artisti misterioz “luftë” kundër politikanëve dhe

Ndërkohë veprat e Tyler nisën të shfaqeshin në vitin 2012 si një “rebelim” kundër çështjeve sociale. Artisti misterioz ka gjetur mënyrën më të çuditshme për të thirrur njerëzit, duke nisur një luftë guerile kundër “figurave publike të paturpshme nga gazetaria, Bollywood dhe politika”, seria e fundit e frymëzuar nga Hollywood “Walk of Shame”.

Artisti misterioz “luftë” kundër politikanëve dhe

Artisti misterioz “luftë” kundër politikanëve dhe

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore