Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Arti në zi/ Ndahet nga jeta skulptori i njohur shqiptar (FOTO)

Arti në zi/ Ndahet nga jeta skulptori i njohur shqiptar (FOTO)

 Ka ndërruar jetë në moshën 91 vjeçare, skulptori i njohur Thanas Papa. Papa ishte i diplomuar në vitin 1957 me Medalje Ari në Institutin “Rjepin” të Akademisë së Arteve të Bukura të Leningradit.

Ai ka qenë fitues i shume çmimeve kombëtare dhe ndërkombëtare. Thanas Papa ka qenë i persekutuar nga regjimi komunist, për shkak të gruas ruse, me të cilën u detyrua të divorcohet në vitin 1961.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore