Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Arti në zi/ Ndahet nga jeta në moshën 79-vjeçare aktori i njohur

Arti në zi/ Ndahet nga jeta në moshën 79-vjeçare aktori i

Aktori Tony Sirico, i njohur më së shumti për rolin e tij si një grup mafioz në The Sopranos, ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare.

Aktori i Hollywood Michael Imperioli, i cili luajti Christopher Moltisanti, drejtoi homazhet ndaj tij.

Imperioli me fjalë të ndjera në Instagram për mikun e tij më të mirë ka shkruar: “Toni ishte si askush tjetër. Aii ishte po aq i ashpër, besnik dhe me zemër të madhe sa kushdo që kam njohur ndonjëherë. Jam krenar të them se kam bërë shumë punën time më të mirë dhe më argëtuese me shokun tim të dashur Tony. Do të më mungojë përgjithmonë. Ai është me të vërtetë i pazëvendësueshëm”.

Sirico ishte 55 vjeç dhe flinte në një krevat fëmijësh në shtëpinë e nënës së tij në Brooklyn, kur iu caktua roli ikonik që do t'i jepte atij dy çmime Screen Actors Guild, raporton BBC.

Ai luajti gangsterë në më shumë se një duzinë filma të tjerë të mafias, duke përfshirë Goodfellas të Martin Scorsese.

Vëllai i tij, At Anthony Sirico, postoi në Facebook se ai ka lënë pas dy fëmijët e tij, nipërit e mbesat dhe "shumë të afërm të tjerë".

Sirico lindi në Brooklyn, Nju Jork, dhe u arrestua 28 herë, duke kaluar dy periudha në burg.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore