Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Arti në zi/ Ndahet nga jeta balerina e njohur shqiptare, solistja e parë e TOB-së (FOTO)

Arti në zi/ Ndahet nga jeta balerina e njohur shqiptare, solistja e

Është ndarë nga jeta mbrëmjen e djeshme Ganimet Vendresha, ish-solistja e parë e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit.

Vendresha është njëkohësisht edhe solistja e parë e TOB-së.

POSTIMI I AJOLA XOXËS:

'Gjyshja ime e mire, Ganimet Vendresha, u nda nga jeta mbreme, e qete dhe ne paqe, sic e jetoi te gjithe jeten e saj, rrethuar nga njerezit e dashur, duke lene pas tek kushdo kujtimin e njeriu te bukur brenda dhe jashte, dhe tek ne nje dhimbje pambarim. Ajo i dha aq shume Shqiperise se saj dhe kujtdo pati fatin ta kishte ne jeten e vet. Homazhet do te kryhen neser, 30 shtator, nga ora 10:00 deri ne 12:00 ne Teatrin e Operas dhe Baletit dhe varrimi ne oren 13:00 ne varrezat e Tufines.'

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore