Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Arti në zi/ E cilësuar si më e bukura në histori, VDES aktorja legjendare italiane (EMRI+FOTO)

Arti në zi/ E cilësuar si më e bukura në histori, VDES

Aktorja legjendare italiane, Gina Lollobrigida është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 95-vjeçare.

Bëhet me dije se lajmi është konfirmuar nga agjencia italiane e lajmeve ANSA.

Diva e madhe e kinematografisë italiane ka lindur më 4 korrik 1927 në provincën e Romës Subiaco dhe ishte një nga aktoret më të rëndësishme evropiane dhe një seks simbol i viteve 50-60 ndërkombëtarisht.

Gina Lollobridgeta luajti në dhjetëra filma me yjet më të mëdhenj të Hollivudit dhe kinematografisë italiane, nga Frank Sinatra dhe Sean Connery te Marcello Mastroianni dhe Humphrey Bogart, dhe mori nofkën “La Lolo”.

Arti në zi/ E cilësuar si më e bukura në histori, VDES

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore