Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Arti në zi/ Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar

Arti në zi/ Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar

Ndahet nga jeta aktori i njohur Pandi Siku. Mësohet se Siku është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare, ndërsa vuante nga një sëmundje e rëndë.

Aktori ndërroi jetë në SHBA, ku jetonte që nga viti 2001.

Siku ishte pjesë e Teatrit Kombëtar derisa emigroi në SHBA, ndërsa ai ka interpretuar në shumë filma dhe në teatër. Mes këtyre filmave të njohur ishte dhe ‘Kur zbardhi një ditë’ dhe apo ‘Njeriu me top’.

ROLET KU LUAJTI
Pandi Siku ka luajtur kryesisht role te dyta, si ne shfaqjet Epoka para gjyqit (Shpend Dragobia, 1978), Furrnalta (Bardhi, 1979, me te cilin fitoi cmimin e “Aktorit me te mire” ne rolet e dyta), Komunistet (Rrema, 1981), Romeo dhe Zhuljeta (Merkucio, 1987), Dy zoterinj nga Verona (Valentini, 1990), Quo Vadis (pjesetar i Kori, 1997, me te cilin fitoi cmimin e “Aktorit me te mire” per role te dyta).

Arti në zi/ Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore