Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Mos i ri afër, mosss…”/ Shoferi në gjumë, kamioni përplaset me bordurat e autostradës dhe shkatërron ndriçimin (VIDEO)

“Mos i ri afër, mosss…”/ Shoferi në gjumë,

Një shofer kamioni për pak sa nuk ka shkaktuar një aksident tragjik në autostradën Tiranë-Durrës. Kanë qenë disa qytetarë që kanë filmuar momentet kur shoferi kamionit humb kontrollin e automjetit dhe bën disa manovra të rrëzikshme në autostradën e rënduar nga trafiku.

Ai është përplasur me bordurat anësore, por fatmirësisht makina nuk u përmbys, duke shmangur edhe krijimin e një zinxhiri aksidentesh, raporton SHQIP.

Qytetari që filmon pamjet, një tjetër drejtues automjeti, që ndodhet prapa kamionit, aludon se shoferi mund të jetë në gjumë.

Ndërkohë një pasagjere e frikësuar që ndodhet në automjet i kërkon të bëjë kujdes dhe të mos qëndrojë prapa kamionit.

“Hajde avash, mos i rri afër. Mos i rri afër, mossss i rri afër”, thotë vajza.

Por ndërkohë që vajza flet kamioni përplaset sërish me bordurat e krahut tjetër të autostradës, duke shkatërruar edhe shtyllat e ndriçimit. / Gazeta SHQIP

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore