Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Zhvillohet Kampionati i peshkimit në Orikum, Marrin pjesë 63 sportistë (VIDEO)

Zhvillohet Kampionati i peshkimit në Orikum, Marrin pjesë 63

Në bregdetin e Orikumit u zhvillua Kampionati Kombëtar i sportit të peshkimit i cili organizohet për të pestin vit nga Federata e Peshkimit Sportiv .

Në këtë kampionat merrnin pjesë klube të ndryshme nga e gjithë Shqipëria, por dhe individë..

Peshkimi në det të trazuar i mbajti për disa  orë mbërthyer të gjithë 63 garuesit e kësaj të diele.

Pjesëmarrësit e shikojnë këtë sport si shplodhje, ndërsa ka edhe nga ata që e kanë të trashëguar, apo mes tyre edhe të rinj.

Kampionatet e peshkimit zhvillohen në shumë plazhe të vendit, për këtë vit për shkak të pandemisë ka vetëm një etapë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore