Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Zhvatja e pacientëve, Apeli liron infermieren dhe sanitaren që dyshohet se bashkëpunonin me Tiren

Zhvatja e pacientëve, Apeli liron infermieren dhe sanitaren që

Gjykata e Apelit ka liruar infermieren e spitalit COVID 2, Sidorela Çelën dhe sanitaren Rukie Hoxhaj.

Sidorela Çela dhe Rukije Hoxha, që dyshoheshin si bashkëpunëtore të Tire Alldervishit, janë liruar nga qelia ndërsa gjykata ka vendosur "Detyrim paraqitje". 

“Vetë vendimi i gjykatës dilte në konkluzionin se nuk kishin bashkëpunuar me Tire Alldervishin. Vendimi i gjykatës është i drejtë”, tha avokatja e tyre para mediave.

Ndërkohë që për Mira Bushin dhe Sheqerie Koci gjykata ka vendosur mospranim ankimi.

Vajza e pacientes Liljana Kalemi denoncoi në media se pagoi 8 milionë lekë të vjetra në kohë të ndryshme tek Tire Alldërvishi, me premtimin se do ia shpërndante bluzave të bardha për një kujdes më të mirë ndaj nënës së saj.

Vetë sanitarja iu prezantua vajzës si infermiere, ndërsa mjekëve u tha se pacienten e kishte teze.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore