Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Zgjedhjet për primaret/ 7 kandidatë demokratë garojnë për Tiranën (EMRAT)

Zgjedhjet për primaret/ 7 kandidatë demokratë garojnë

Partia Demokratike po mban gjatë ditës së sotme Primaret e saj, nga të cilat do të dalin dhe kandidatët që do të garojnë për kryebashkiakë në zgjedhjet e 14 majit të 2023-shit.

Ndërsa është bërë publike edhe fleta e PD për primaret e Tiranës. Siç shihet në foto, janë të renditura emrat e 7 kandidatëve sipas radhës.

Zgjedhjet për primaret/ 7 kandidatë demokratë garojnë

Anëtarë të PD dhe simpatizantë po votojnë sot për kandidatin që duan t’i përfaqësojë.

Duke u ndalur te gara në Tiranë, nga këta 7 emra vetëm njëri prej tyre do të garojë për Partinë Demokratike për kryebashkiak të kryeqytetit. Aktualisht në të gjitha qarqet po vijon votimi pa asnjë problem, ndërkohë që pas numërimit të votave do të bëhen të ditura dhe rezultatet dhe emrat që do përfaqësojnë PD në zgjedhjet e ardhme lokale.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore