Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Zgjedhjet e 25 prillit / Basha: Është keqkuptim, kemi një marrëveshje me PDIU dhe PR

Zgjedhjet e 25 prillit / Basha: Është keqkuptim, kemi një

Kreu i PR, Fatmir Mediu dhe ai i PDIU, Shpëtim Idrizi, janë shprehur të pakënaqur në lidhje me negociatat me PD, për arritjen e një marrëveshje, para zgjedhjeve të 25 prillit.

Mediu kërkon më shumë se një mandat të sigurt, ndërsa Basha tha është një keqkuptim që mes partive nuk ka një marrëveshje.

Ai tha se marrëveshja është që opozita do të dali e bashkuar në zgjedhje dhe se detaje po diskutohen, por duke theksuar se nuk pritet të ketë asnjë surprizë.

 “Është një keqkuptim që nuk kemi një marrëveshje, ne kemi një marrëveshje që opozita është e bashkuar në këto zgjedhje, detajet po diskutohen dhe këtu nuk ka për të pasur asnjë surprizë. Unë nuk jam pjesë e këtyre negociatave, por ajo që na bashkon është më e madh ese ajo që na ndanë. Ne na bashkon largimi i së keqes”, tha ai.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore