Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Zbulohet EMRI/ Marrëveshja PD-PL për zgjedhjet lokale, ky është kandidati i Metës në primaret e Berishës

Zbulohet EMRI/ Marrëveshja PD-PL për zgjedhjet lokale, ky

Ish-deputeti Lefter Maliqi është kandidati i parë nga Partia e Lirisë që kandidon në primaret e  Partisë Demokratike për Bashkinë Kuçovë.

Zbulohet EMRI/ Marrëveshja PD-PL për zgjedhjet lokale, ky

Përmes një postimi në Facebook, Maliqi konfirmon se ka marrë mbështetjen e kryetarit të PL-së, Ilir Meta. Ai shkruan se sfida e 14 majit është të fitojnë Bashkinë ku do të kandidojë dhe t’ua kthejnë qytetarëve.

“Zyrtarisht kandidat në primare për Kryetar Bashkie në Kuçovë! Mirënjohje Kryetarit të Partisë së Lirisë Z. Ilir Meta për mbështetjen, Kryesisë së Partisë Demokratike dhe Doktor Berishës për miratimin e emrit. Ftoj demokratët, opozitën e bashkuar dhe simptizantët e saj më datë 04 Dhjetor në votim të lirë dhe demokratik. Sfida jonë e përbashkët është data 14 Maj; fitorja në Bashkinë  Kuçovë. Kthimi i besimit dhe i shpresës për të ndryshuar Bashkinë, e cila i përket qytetarëve pa dallim politik dhe jo Kryetarit. Fitore”, shkruan Maliqi.

Lefter Maliqi do të garojë në primare për bashkinë e Kuçovës përballë kandidates tjetër të opozitës, Brikena Koroveshi.

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore