Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Yuri Kim i shkon në zyrë kreut të KQZ-së, çfarë u diskutua në takimin që zgjati 1 orë

Yuri Kim i shkon në zyrë kreut të  KQZ-së, çfarë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar paraditen e sotme një takim me kryetarin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashin.

Takimi mes ambasadores së SHBA-së Yuri Kim dhe Ilirjan Celibashit ka zgjatur rreth një orë.

Sipas informacioneve mësohet se në kuadër të diskutimeve kanë qenë zgjedhjet e 25 prillit.

Vetëm pak ditë më parë KQZ bëri një demonstrim të mënyrës së identifikimit biometrik. Pajisja bën të mundur identifikimin e votuesit në kohë të shpejtë, ndërsa shmang votimin e dyfishtë. 

Kujtojmë se ambasadorja ka deklaruar se SHBA është e angazhuar për një proces zgjedhor të lirë dhe demokratik në Shqipëri, ndërsa ka ripërsëritur vazhdimisht apelin për krerët e partive që të mos kandidojnë persona me rekorde kriminale. /Gazeta SHQIP

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore