Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Vritet shqiptari në Gjermani, autori somalez arratiset në Francë

Vritet shqiptari në Gjermani, autori somalez arratiset në Francë

Një 20-vjeçar me kombësi somaleze është arrestuar për vrasjen e një shtetasi shqiptar në Gjermaninë veriore më 19 dhjetor.

Mediat raportojnë se më 19-dhjetor shqiptari është vrarë me thikë nga 20-vjeçari somalez. Ky i fundit është arrestuar të mërkurën në Lille, Francë dhe do t'i dorëzohet autoriteteve gjermane sa më shpejt të jetë e mundur.

Ka dyshime se vrasja e shqiptarit ka ndodhur për shkak të konflikteve për trafikun e lëndëve narkotike.

Pas vrasjes somalezi u arratis në Francë pasi donte të largohej për në Angli. Në Francë, 20-vjeçari u arrestua në një institucion të shëndetit mendor që strehon emigrantë, në Marquette-lez-Lille, afër Lille. Institucioni që strehonte të dyshuarin nuk e dinte prejardhjen e tij.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore