Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Vrau të riun në 1988, arrestohet pas 34 vitesh mafiozi i Camorra-s

Vrau të riun në 1988, arrestohet pas 34 vitesh mafiozi i Camorra-s

U deshën 34 vite, ndoshta në momentin kur e kishte harruar si ngjarje, që 56-vjeçari Vincenzo Cantiello të arrestohej në Itali për një vrasje.

Pjesëtari i grupit mafioz napoletan "Camorra", në 1988 vrau të riun Pasquale Santagata. 

Policia e Casal di Principe, e koordinuar nga Dda e Napolit, rindërtuan atë që ndodhi në një plazh në fshatin Coppola.

Vrasja dyshohet se ka ndodhur si pjesë e grindjes së brendshme të klanit midis Schiavone dhe Bidognetti në atë moment. nga ana dhe nga ana tjetër Antonio Bardellino, themelues i Casalesi.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore