Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Vrau gruan dhe s’mund të kthehet në Shqipëri nga frika e hakmarrjes/ "The Sun" shkruan për shqiptarin që lufton për azil

Vrau gruan dhe s’mund të kthehet në Shqipëri nga frika e

Qindra emigrantë kanë hyrë në rrugë ilegale në Britani, shkruan media britanike. “The Sun” shkruan se mes emigrantëve që kanë hyrë me gomone ka abuzues, vrasës si edhe përdhunues. Shumë prej tyre kanë hyrë në Britani me gomone ndërsa disa prej tyre janë futur edhe në rrugë ilegale.

Një rast i paprecedent shkruan The Sun është ai i një shqiptari që kishte vrarë gruan e tij dhe se nuk mund të kthehej në shtëpi pasi kishte frikë se familja e viktimës do ta ndjekë dhe do ta vrasë.

Tashmë ai lufton për të marrë azil në Britani.

Gjithashtu bëhet me dije se rreth 1 mijë emigrantë me precedentë të rëndë kriminale, kanë hyrë në Britani me gomone.

Më herët sekretarja e Brendshme britanike Suella Braverman ka autorizuar monitorimin e vazhdueshëm të individëve me rrezik të lartë me qëllim për t’i kthyer.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore