Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

"Ishte tregtar droge"/ Vrasja e 21-vjeçarit shqiptar në Britani, dalin detaje nga krimi makabër

"Ishte tregtar droge"/ Vrasja e 21-vjeçarit shqiptar në

Ka nisur gjyqi për vrasjen e 21-vjeçarit shqiptar Serxhio Marku, më 11 shtator të vitit të kaluar në Stanfforf Road. Dy të akuzuarit kryesorë për vrasjen janë Giuseppe Petriccione dhe Francesco D’Agostino, të cilët i shkaktuan dëme të rënda të riut, që ndërroi jetë në spital.

Gjatë seancës paraprake të zhvilluar sot, të dy burrat konfirmuan vetëm emrat e tyre në bankën e të akuzuarve.

Serxhio Marku, 21 vjeç u gjet gati i vdekur në kuzhinën e një banese në Brighton në 11 shtator, 2019. Marku, i njohur si Jack ishte një tregtar droge u tha më vonë në gjykatë.  Hetuesi Alan Kent i tha gjykatës se skena ishte shumë e përgjakur. I riu, sipas tij, ishte goditur me thikë, një shtizë metalike dhe një shtangë.

Kent shpjegoi: “Lëndimet duhet të përcaktohen grafikisht, sepse është e rëndësishme për ju të kuptoni llojin e ndryshëm të armëve të përdorura”

Ai përshkroi shtypje dore të përgjakshme rreth një kornize dere që sugjeronte që Marku po largohej nga ndërtesa, ndërsa agresorët u përpoqën ta tërhiqnin përsëri brenda.

“Duke parë shpërndarjen e gjakut në pjesën e jashtme të asaj banese, mund të arrini në përfundimin që Serxhio Marku u përpoq të dilte dhe arriti në derën e përparme përpara se të tërhiqej përsëri brenda atje ku vazhdoi sulmi”, tha hetuesi.

Kent vuri në dukje se ky ishte një sulm i qëndrueshëm dhe i vendosur: “Lidhja midis Serxhio Markut dhe dy të pandehurve ishte droga, veçanërisht kokaina“.

Të pandehurit e kishin kontaktuar atë mbi njëqind herë në muajt para vdekjes së tij dhe tani fajësonin njëri-tjetrin për vrasjen. Kent shpjegoi se nuk dihet pse ai u sulmua pothuajse menjëherë kur hyri në banesë.

"Ishte tregtar droge"/ Vrasja e 21-vjeçarit shqiptar në

"Ishte tregtar droge"/ Vrasja e 21-vjeçarit shqiptar në

"Ishte tregtar droge"/ Vrasja e 21-vjeçarit shqiptar në

"Ishte tregtar droge"/ Vrasja e 21-vjeçarit shqiptar në

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore