Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Virusi RSV po "godet" fëmijët në vend/ Mjeku Alimehmeti tregon rrezikun që ekziston

Virusi RSV po "godet" fëmijët në vend/ Mjeku Alimehmeti

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte i ftuar epidemiologu Ilir Alimehmeti, i cili qetësoi njerëzit pas frikës nga konfirmimi i rastit të parë në Shqipëri me virusin RSV.

Ai sqaroi se ky virus prek rrugët e frymëmarrjes, por ngjason me gripin e zakonshëm që nis në vjeshtë dhe kulim e ka në janar.

Alimehmeti theksoi se nuk duhet të përhapet panik nga ky virus, por probleme më serioze mund të hasin personat që kanë imunitet të dobët.

Ai deklaroi se moshat poshtë 5 vjeç nuk janë të rrezikuara.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore