Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Vinte nga Shqipëria, kapet me 1 kg kokainë drejtuesi i kamionit në Brindizi

Vinte nga Shqipëria, kapet me 1 kg kokainë drejtuesi i kamionit

Rreth një kilogram kokainë iu gjet drejtuesit të një kamioni që vinte nga Shqipëria nga autoritetet italiane të zbatimit të ligjit.

Ngjarja u regjistrua një ditë më parë në Costa Morena në Brindizi gjatë kontrolleve rutinë nga personeli i Doganave dhe Guardia di Finanza në zonën jo-Shengen.

 Për të lejuar inspektime më të thelluara në automjetin e rëndë, ishte e nevojshme ndërhyrja e zjarrfikësve, të cilëve iu desh të prisnin rimorkion e kamionit në kërkim të fundeve të dyfishta.

Megjithatë, asnjë gjë tjetër nuk u gjet përveç sasisë së kokainë që ishte fshehur në sediljen e shoferit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore