Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

VIDEO/ Rama shoqëron kancelaren deri tek avioni, Angela Merkel largohet nga Shqipëria me një "premtim"

VIDEO/ Rama shoqëron kancelaren deri tek avioni, Angela Merkel largohet nga

Pas vizitës disa orëshëve të zhvilluar në Tiranë, ku pati takime me kryeministrat e 6 vendeve të Ballkanit, kancelarja gjermane Angela Merkel është larguar nga Shqipëria.

Vetë kryeministri Edi Rama e ka përcjellë kancelaren Merkel deri në aeroportin e Rinasit, ku edhe ka shkëmbyer një bisedë të shkurtër me të.

Duke folur për vizitën dhe takimet, Merkel tha se gjithçka shkoi mirë, ndërsa shtoi se shpreson ta takojë Ramën në Slloveni.

Kryeministri Edi Rama i kërkoi Merkelit që ta vizitojë vendin tonë edhe kur të mos jetë më kancelare, ndërsa ajo la të kuptohet se mund të rikthehet në Shqipëri./Gazeta SHQIP

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore