Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Video/ Mjeku mashtrues u kap nga dy agjentët e policisë: Unë shëroj njerëzit nga Koronavirusi, ky është ilaçi MMS

Video/ Mjeku mashtrues u kap nga dy agjentët e policisë: Unë

Pandemia globale nuk i ka frenuar mashtruesit të plotësojnë artin e jashtëligjshëm të mashtrimit, kryesisht për çështje që kanë marrë formë penale në prokurori të ndryshme.

Por mashtrimet klasike që po hetohen janë spekulimet për maskat dhe dezinfektuesit. Gjithsesi vendin e parë e mban Frederik Frrokaj që përdori FB-në për të treguar shpikjen e tij për ilaçin që shëron Covid-in, për të cilin mjekët dhe shkenca vazhdojnë të sfidohen.

Policia nuk është mjaftuar vetëm me këtë video, por ka ngarkuar dy agjente që kanë kryer blerje të stimuluar të ilaçit.

Kuruesi i rremë dhe nipi ia shitën flakonin me përbërës agjentes së infiltruar dhe këto përbërës janë dërguar për analiza të mëtejshme. Prokuroria thotë për Top Channel-in se preparati MMS është substancë e ndaluar në vendet e BE-së dhe e rrrezikshme për jetën e qytetarëve.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore