Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

VIDEO/ Aheng dhe muzikë tradicionale, ja si i festuan afganët e strehuar në Shqipëri 28-29 Nëntorin

VIDEO/ Aheng dhe muzikë tradicionale, ja si i festuan afganët e

Afganët që janë strehuar në Shqipëri e kanë festuar ditën e Pavarësisë së vendit tonë me valle dhe muzikë tradicionale.

Lajmi është bërë i ditur nga njëri prej tyre teksa ka falenderuar gjithashtu për mikëpritjen që u është bërë në Shqipëri.

 “Mbledhja e madhe e refugjatëve afganë në Shqipëri për të festuar festën kombëtare të Shqipërisë me miqtë tanë shqiptarë. I vlerësojmë shumë që na pritën prej 3 muajsh”, shkruan një prej tyre, ndërsa ka ndarë një rrjete sociale video ku shihen duke kërcyer.

Kujtojmë se ditën e djeshme është mbajtur ceremonia zyrtare në qytetin e Vlorës teksa të pranishëm kanë qenë Presidenti Ilir Meta, Kryeministri Edi Rama dhe Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla.

Nuk kanë munguar gjithashtu edhe zyrtarë të lartë apo politikanë të tjerë në ditën e Pavarësisë së Shqipërisë./Gazeta Shqip

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore